İçeriğe geç

Mutfak Tıklanıklık Açma

Mutfak gideri tıkanması genelde gider borusunda yağlanma, eğimsizlik veya katı maddelerin birikmesi ile oluşur. Zamanla oluşan bu tıkanıklık bir süre sonra pis suyun giderden akmamasına neden olurken, pis koku ve rutubet oluşması sağlık açısından risklidir.

Genelde kostik gibi kimyasal ürünler ile açılması sağlanır, kimyasal ürünlere rağmen tıkanma sürekli devam ediyorsa duvar arkasından giden gider bölgesinde tıkanıklık oluşmuş demektir. Tıkanıklık komşularınızın tesisatından da kaynaklı olabilir. Gerekirse tüm tesisatın gözlenmesi gerekebilir ki bu çok önemlidir.

Normal yöntemler ile sizlerin tespit edmeyeceği bu tıkanıklık biçimi için kanal görüntüleme robotları kullanılır. Elinizin ulaşamadığı veya gözünüz göremeyeceği duvar içi bölgelerde oluşan bu tıkanıklıklarda robot kamerası tesisat içerisinde dolaşır ve tıkalı bölgeleri bulur.

Tespit edilen tıkalı bölgeler yine teknolojik cihazlar ile giderilir ve sorununuz kalıcı olarak çözülür. Atık su gibi tıkalı giderlerin zamanında yaptırılması son derece önemlidir. Biriken pis suların zamanla bakteri oluşturması ve sağlınızı ciddi bir biçimde tehdit edeceğini unutmayınız.

Ustayı Ara